+90 533 610 33 80

Sosyal Medyada Biz}

Bina Yıkım Maliyeti

Bina Yıkım Maliyeti

Ertaş İnşaat – Yıkım Bina Yıkım İşleri

Bina Yıkım maliyeti kullanılan yıkım teknolojisi, ekipmanları, yıkım sahası koşulları beraber değerlendirildiğinde değişken faktörlerin bir araya gelmesi ile ortaya çıkan bir sonuçtur. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yüksek Fen Kurulu Başkanlığı İnşaat ve Tesisat Birim Fiyatları analizleri incelendiğinde yıkım birim fiyat pozlarında bahsettiğimiz maliyet kalemleri açıkça ortaya çıkmaktadır.

Yine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yüksek Fen Kurulu Başkanlığı İnşaat ve Tesisat Birim Fiyatları analizlerinden 18.185/1 Makina ile demirli ve demirsiz beton inşaatın yıkılması pozunu incelediğimizde, 2012 yılı birim fiyatının müteahhit karı dahil olmak üzere bina yıkım maliyetinin 45,79 TL olduğunu görmekteyiz. Bu analizin yapıldığı bina yıkımı çalışması metodu 1m3 yapı yıkımı için 3,5 saat işçilik ile birlikte 25 dakika kompresör kullanımı ve temel betonunun dökülmesi için cüzi miktarda traktör ripperi kullanımı öngörüyor.

Bina yıkım maliyetinin  kompresör ve kırıcı kullanımıyla yüzde 80 Daha düştüğü görülebilir.

Bina yıkım teknikleri, bina yıkım maliyetini etkileyen en önemli unsurdur.

Bina yıkım makası ise kompresör ve kırıcının kullanıldığı düz işçi el marifetiyle yapılan ve makineli yıkım olarak adlandırılan işten çok daha ekonomik, güvenli, çevre ve çalışan sağlığı ve hayatına değer veren yöntemdir

Bina, Fabrika, işyeri Gibi Yıkım Yerlerin Yıkım Maliyetini Öğrenmek için Bizi Arayabilirsiniz.

02 Ağustos 2018
2.001 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN